جلوگیری از اسراف و استفاده از کالای ایرانی دو رکن اقتصاد مقاومتی است / عید فطر جلوه بزرگی از وحدت در جامعه است – نمایش محتوا

جلوگیری از اسراف و استفاده از کالای ایرانی دو رکن اقتصاد مقاومتی است / عید فطر جلوه بزرگی از وحدت در جامعه است – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
268
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۲۷ ۲۲:۰۱

به گزارش اردکان گویا ؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه‌های نماز عید سعید فطر ضمن تبریک فرارسیدن این عید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات با اشاره به روایتی از حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام) گفت: وقتی صبح روز عید فطر می‌شود منادی ندا می‌دهد که هرکسی بیاید پاداش عمل و اجر زحمات خود را در این ماه مبارک بگیرد.
وی افزود: عید فطر روزی است که خداوند به نیکوکاران اجر و مزد می‌دهد و گناهکاران خسارت زیادی می‌بینند. روز عید فطر شبیه‌ترین روزها به‌روز قیامت است. یکی از درس‌های عید فطر گذشت سریع عمر است و ما باید با حفظ برکات ماه رمضان و انس با قرآن به فکر فراهم کردن توشه تقوا برای سفر آخرت باشیم.
امام‌جمعه اردکان تصریح کرد: عید فطر جلوه بزرگی از تحکیم وحدت در همه جهان اسلام و تحکیم وحدت در داخل کشور است. عید فطر ظرفیت بزرگی برای ایجاد وحدت هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین‌المللی است. همه عبادات علاوه بر جنبه عبادی، جنبه سیاسی و اجتماعی هم دارند و باید عامل وحدت و اتحاد مسلمانان و قدرت یافتن آن‌ها در برابر دشمنان مشترک و در برابر استکبار جهانی بشود.
وی در ادامه گفت: با همه تبلیغات مسمومی که دشمنان ما انجام دادند و با همه مشکلات اقتصادی که مردم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما در هفته گذشته، حضور باشکوه، تأثیرگذار، خیره‌کننده و امیدآفرین در راهپیمایی روز جهانی قدس داشتند. پیام حضور مردم در راهپیمایی روز قدس این است که ما بر سر آرمان‌های انقلاب و امام راحل عظیم‌الشأن و بیعتمان با مقام معظم رهبری استقامت می‌ورزیم و می‌ایستیم و به دشمنان خود اعلام می‌کنیم که به دلسوزی شما نیازی نداریم و باوجود اعمال تحریم‌ها در برابر ظلم می‌ایستیم و از آرمان‌های خود دست بر نخواهیم داشت.
حجت‌الاسلام شاکر در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به هفته اول تیرماه که به هفته صرفه‌جویی در مصرف آب نام‌گذاری شده است، گفت: در کشور بین ۵ تا ۷ درصد از آب در بخش خانگی مصرف می‌شود و مابقی آن در بخش کشاورزی و صنعت استفاده می‌شود. صاحبان صنایع و کشاورزی باید تلاش کنند که از اسراف در این عرصه‌ها نیز جلوگیری شود. صرفه‌جویی باید برای عموم مردم به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی اظهار داشت: برخی‌ها گلایه می‌کنند که چرا به صنایع در مورد صرفه‌جویی در مصرف آب تذکر داده نمی‌شود در پاسخ به این افراد باید بگوییم که ما بارها به صنایع تذکر داده‌ایم و بازهم تذکر می‌دهیم. چه بخواهیم و چه نخواهیم شهر اردکان یک شهر صنعتی است و مسئولان هرچه بتوانند از این ظرفیت بی‌نظیر به نفع شهر و به نفع مردم استفاده می‌کنند و از تبعات آن جلوگیری می‌کنند.
خطیب نماز عید فطر اردکان در پایان گفت: مقام معظم رهبری در ده سال گذشته شعار سال‌ها را اقتصادی اعلام کردند. یعنی اقتصاد، گلوگاه مهمی است که دشمن به آن طمع ورزیده است تا ملت ما را بر زمین بزنند. چاره درمان هم فقط اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی دو کلمه بیشتر نیست. جلوگیری از اسراف و اصلاح فرهنگ مصرف و استفاده از کالای ایرانی و تولید داخلی ارکان اقتصاد مقاومتی است. اگر ما بخواهیم که اقتصاد کشورمان پا بگیرد هم باید دست از اسراف برداریم و هم از تولیدات داخلی استفاده کنیم.
انتهای پیام/

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *