جلسه طلاب اردکان با حجت الاسلام و المسلمین وزیری

جلسه طلاب اردکان با حجت الاسلام و المسلمین وزیری

- in اطلاعیه ها, کمیسیون فرهنگی
229
۰

جلسه طلاب و فضلای اردکان در سالروز عید غدیر خم
به گزارش اردکان ساباط؛ جلسه طلاب و فضلای اردکانی مقیم قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین وزیری –نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان اردکان- در تاریخ ۱۹/۵/۹۹ در واحد فرهنگی مجتمع شهید بهشتی پردیسان قم؛ برگزارگردید.
آغاز این جلسه با مدح امیرالمومنین (ع) همراه بود که شور و حرارت خاصی به مجلس می‌بخشید. در ادامه ذکر فضائل و مناقب امیرالمومنین (ع) توسط خطیب اندیشمند و مبلغ بین‌المللی؛ حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای وزیری به گونه‌ای صورت گرفت که ایشان مناقب علی بن ابیطالب (ع) را به ذکر خاطرات خود در کشورهای اروپایی و آفریقایی، در میان علمای اهل سنت اختصاص دادند و در این زمینه به سه نکته اشاره نمودند.
آقای وزیری اظهار داشتند:
آیه “الیوم اکملت لکم دینکم…” نشان از این دارد که ولایت امیرالامومنین(ع) از اصول مذهب نیست و نکته‌ای در این آیه است که نشان می‌دهد مساله ولایت، باید از اصول دین شمرده شود؛ زیرا در این آیه آمده است که ” وان لم تفعل فما بلغت رسالته”؛ این فراز از آیه، بدین معنی است  که مساله ولایت جزئی از اصول نبوت و شأنی از شؤون رسالت است.
ایشان ضمن اشاره به حضور خود در جمع اهل تسنن در یکی از کشورهای عربی افزودند: بنده این مطلب را در میان علمای شافعی اهل تسنن نیز مطرح نمودم و این سؤال را از ایشان پرسیدم که چگونه مساله ولایت در آیه “فما بلغت رسالته” می‌تواند دلالت بر اصول مذهب داشته باشد، در حالیکه این فراز از آیه نشان می‌دهد که رسالت بدون ولایت، ناقص است؟
آقای وزیری افزود؛ در حالی که علمای اهل تسنن، شأن نزول این آیه را در خصوص علی بن ابیطالب وارد می‌دانستند، هیچ پاسخی برای این سؤال، نداشتند.
نکته دومی که ایشان اظهار داشتند در مورد نشر ولایت امیرالامؤمنین (ع) از طرف شیعیان آن حضرت در عصر حاضر بود. حجت الاسلام وزیری ضمن خاطرات متعددی که در سفرهای کشورهای آفریقایی داشتند اظهار داشتند؛ بنده زمانی در یکی از دبیرستان‌های آفریقایی برای سخنرانی دعوت شدم، متوجه عکسی شدم  که بر روی دیوار نصب شده بود. از استادان آن مجموعه سؤال نمودم که این عکس، تمثال چه کسی است؟ آن‌ها گفتند این عکس امام است. چون آن‌ها شافعی بودند، فکر کردم که آن ممکن است تمثال امام شافعی باشد! اما نزدیک عکس که شدم دیدم که این عکس تا اندازه‌ای به امام خمینی شباهت دارد، سؤال کردم که آیا این عکس امام خمینی ما است؟ آن‌ها با تعجب پرسیدند امام خمینی شما؟! چرا شما، امام خمینی را محدود به یک منطقه و یک محدوده و مذهب می‌کنید؟! این عکس، تمثال امام همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است. در این هنگام، یکی از استادان آن مجموعه جملاتی گفتند که من معمولا آن را در سخنرانی‌ها نقل می‌کنم. آن استاد گفت ما بعد از انقلاب ذلیل بودیم و امام ما را عزیز کرد،گمراه بودیم و توسط امام هدایت شدیم و به حساب نمی‌آمدیم و امام  به ما حرکت و پویایی بخشید.
ایشان در پایان این فراز از سخنانشان خاطر نشان کردند؛ اگرچه انفجار حرکت امام مانند بمب هیروشیما، تاثیر جهانی داشت، اما این انفجار به جای تخریب بر کل عالم پرتو افشانی نمود.
حجت الاسلام و المسلمین وزیری در خاتمه صحبتشان افزودند: بنده در طول سفرهای تبلیغی که در کشورهای اروپایی و آفریقایی و… داشتم، همه موفقیت خود را مدیون این توفیق هستم که هیچ گاه از شیعه بودن خود در میان اهل تسنن دست برنداشتم.
ایشان ضمن بیان جریان سیلی خوردن خود در عربستان به ذکر خاطره‌ای از یکی از علمای سوریه پرداختند و اظهار داشتند که این عالم شیعه وقتی در بازارهای سنی سوریه مورد اهانت و ضرب و شتم قرارمی‌گرفت، با اینکه می‌توانست شیعه بودن خود را پنهان کند، اما نه تنها این کار را انجام نداد، بلکه با خوشرفتاری با آن‌هایی که او را مورد اهانت قرارمی‌دادند، تشیع را در آن منطقه گسترش دادند. آن عالم می‌فرمود من در میان علمای اهل تسنن همواره با خوشرفتاری از جریان تشیع و حضرت زهرا (سلام الله علیها) دفاع نمودم و در این مساله هیچ گاه کوتاه نیامدم.
ایشان به طلاب حاضر در جلسه توصیه نمودند که ما در این زمینه لازم است ابتدا از خانواده‌های خود شروع کنیم و معارف تشیع را ابتدا به فرزندان خود بیاموزیم چرا که به نظر می‌رسد ما در این خصوص کوتاهی‌نمودیم.
گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین وزیری نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان اردکان بودند و به هیمن مناسبت در خاتمه بحث خود به مسائل اردکان و مشکلات داخلی آن اشاره نموده و برگزاری این نوع جلسات را در رفع مشکلات شهرستان، بسیار پر برکت و موثر دانستند.
پایان.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *