اولین جلسه سازماندهی طلاب

اولین جلسه سازماندهی طلاب

بسمه تعالی

به گزارش اردکان ساباط شب گذشته، ۲۰/۱۲/۹۵ اولین جلسۀ “هم اندیشی” مجمع طلاب و فضلای شهرستان اردکان با حضور نماینده طلاب اردکان برگزرار شد. طلاب و فضلای اردکان در این دیدار نقطه نظرات خود را در مسائل مختلف با نمایندۀ طلاب مطرح نمودند.

در ابتدای این دیدار نمایندۀ طلاب اردکان گزارشی از فعالیت‌های یک سال گذشته خود در زمینۀ مسائل مختلف ارائه نمود. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برگزرای بیش از بیست جلسه با مسؤولین مختلف شهرستان.
  • تهیۀ اساسنامه جهت سازماندهی امور طلاب.
  • افتتاح و بهره‌برداری از کمیسیون اقتصادی با تأسیس صندوق آیت الله فاضل اردکانی در مرکز خدمات و بانک رسالت.

در ادامه طلاب و فضلای اردکان هرکدام دیدگاه‌های خود را مطرح نمودند؛

آقای خاکساری در این دیدار با اشاره به وضعیت فرهنگی در کارخانجات از نمایندۀ طلاب خواستند که زمینۀ حضور طلاب و روحانیون را در بخش صنایع جهت تبلیغ در آن مناطق حساس فراهم نمایند.

وی در ادامه به برخی معضلات در این خصوص اشاره نمود.

حجت الاسلام سبحانی با اشاره به برخی از معضلات فرهنگی در زمینه تعامل با شهرداری و شورای شهر از نمایندۀ طلاب خواستار شدند تا در این زمینه رایزنی بیشتری جهت فعالیت فرهنگی طلاب با شورای شهر داشته باشد.

آقای فضلی ضمن تشگر از نوع برگزاری جلسه که در آن هر کسی حق اظهار نظر دارد، گفت: تا کنون چنین جلساتی برگزار نشده که طلاب را شناسایی کنند و از ما نظرخواهی کنند که باید این نوع جلسات را مغتنم شمرد.

وی خاطرنشان کرد: سازماندهی طلاب از طریق کمیسیون‌ها طرح بسیار خوبی است که باید آن را ادامه داد.

حجت الاسلام و المسلمین شاکری ضمن تشکر از فعالیت‌های نماینده طلاب از ایشان سؤال نمود که آیا اقداماتی که تا کنون داشتید ابتکار شماست یا قانونی بوده است که آن را اجرا نمودید؟ نماینده طلاب در پاسخ گفت که این از ابتکارات است.

حجت الاسلام و المسلمین شاکری خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی باید در اولویت باشد و کارهای اقتصادی باید به سمتی پیش برود که حوزه خود بتواند با فعالیت‌های فرهنگی نیاز خود را تأمین کند.

وی اضافه کرد: بنده آمادگی دارم در زمینۀ فعالیت‌های پژوهشی همکاری لازم را با نمایندۀ طلاب در معضلات فرهنگی شهر داشته باشند.

حجت الاسلام سیدی اظهار داشت: باید قبل از آسیب‌شناسی فرهنگی شهر ابتدا باید آسیب‌شناسی حوزه و طلاب و روحانیون صورت گیرد. وی درباره این‌که چرا در گذشته احترام به روحانیون بیشتر بوده است، نقطه‌نظرات خود را مطرح کرد.

سیدی اظهار داشت: باید انگیزه‌های مادی را به انگیزه‌های معنوی تبدیل نمود و به جای حرف بیشتر به عمل پرداخت.

آقای خنده‌ای با انتقاد از نحوه کمک به روحانیِ مسجد گفت: به دلیل تقاضای مسؤولین مسجد از مردم جهت کمک به روحانیون، مردم در مسجد شرکت نمی‌کنند. وی از نماینده طلاب خواست که برای امر تبلیغ، بودجه مستقلی غیر از دریافتی‌های مردم در نطر گرفته شود.

آقای خنده‌ای خاطر نشان کرد: من با تبلیغ در روستاها مشاهده می‌گردم که جوان‌ها حتی بعد از ماه مبارک رمضان به مساجد می‌آیند. ما باید از ظرفیت به‌وجودآمده‌ی بعد از ماه رمضان، نهایت استفاده را ببریم و برای جوان‌ها فعالیت کنیم.

وی در پایان گفت: می‌توان در کنار تبلیغ منبر، مکان‌هایی برای پاسخ به سؤالات شرعی در کارخانه‌ها و… در نظر گرفته شود و طلاب به سؤالات کتبی و شفاهی مردم پاسخ دهند.

آقای محمدرضا دهستانی با اشاره به فعالیت‌های هنری خود در زمینه تبلیغات اسلامی و مستنداتی که در این زمینه تولید کرده است، خواستار پیگیری مسائل هنری-تبلیغی طلاب از طریق نمایندۀ طلاب شد.

حاضرین با استقبال از پیشنهاد آقای دهستانی، از نمایندۀ طلاب خواستند که در زمینۀ شناسایی استعدادها و توانایی‌های طلاب بیش از پیش کوشا باشند.

آقای محمدی با اشاره به گروه تبلیغی «سراج» از نمایندۀ طلاب خواست که گروهی مانند آن را تشکیل دهد. وی افزود: گروه سراج با برنامه‌های خود به ویژه در زمینه مدارس می‌تواند الگوی مناسبی برای برنامه‌‎های نماینده طلاب قرار گیرد.

محمدی در ادامه از نماینده طلاب نسبت به طرح‌های فرهنگی که برای شورای شهر تهیه شده است توضیح خواست.

حجت الاسلام مومنی، اطلاع‌رسانی فعالیت‌های نمایندۀ طلاب در سطح عموم را خواستار شد و خاطرنشان کرد: باید علاوه بر ارتباط با مسؤولین مختلف، با بدنۀ طلاب نیز ارتباط برقرار کرد و از این ظرفیت حقوقی نمایندگی نهایت استفاده را برد. صحبت‌های وی با استقبال حاضرین مواجه شد.

مؤمنی از اساسنامه مجمع طلاب نیز تقدیر نمود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *