کیفیت هوای اردکان ناسالم است/ غلظت ریزگردها در بافق به ۳ برابر حد مجاز رسیده است – نمایش محتوا

کیفیت هوای اردکان ناسالم است/ غلظت ریزگردها در بافق به ۳ برابر حد مجاز رسیده است – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
205
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۵ ۱۶:۵۷

به گزارش اردکان گویا؛ «سید مصطفی میرزاده» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای شهر یزد برای گروه‌های حساس به‌مانند سالخوردگان، کودکان، سالمندان، بیماری‌های تنفسی و قلبی ناسالم است، گفت: کیفیت هوای شهرستان‌های میبد و اردکان نیز ناسالم است.

وی با اشاره اینکه شهرستان بافق نسبت به شهرستان‌های یزد، اردکان و میبد وضعیت نامناسب‌تری ازنظر کیفیت هوا دارد، افزود: میزان غلظت ریزگردها در بافق به ۳ برابر حد مجاز رسیده است.

مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا اداره کل سازمان محیط‌زیست استان یزد با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون سه روز هوای ناسالم و ۲۸ روز هوای سالم در استان حاکم بوده است، تصریح کرد: در اردیبهشت سال جاری یزدی‌ها پنج روز هوای ناسالم و ۲۶ روز هوای سالم را تجربه کردند.

میرزاده عنوان کرد: در فرودین‌ و اردیبهشت‌ماه سال گذشته جمعاً ۱۰ روز هوای ناسالم در یزد حاکم بوده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه منشأ و علت اصلی این آلودگی‌ها طبیعی بوده و براثر ورود سامانه جدید به استان رخ‌داده است، اظهار داشت: ۹۹ درصد این آلودگی‌ها منشأ داخلی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شمال غرب و غرب استان یزد به‌مانند شهرستان‌های میبد، اردکان و اشکذر مستعد گردوغبار هستند، عنوان کرد: تونل دشت یزد- اردکان هم مستعد گردوغبار است و هر چه سرعت باد بیشتر باشد، گردوغبار و غلظت آلودگی هوا بیشتر است.

وی در پایان بابیان اینکه تعداد روزهای آلوده در استان یزد هرساله رو به کاهش است، خاطرنشان کرد: روزهای آلوده در سال ۹۴، ۴۵ روز، در سال ۹۵، ۳۹ روز و در سال ۹۶، ۳۱ روز بوده است و همچنین در سه‌ماهه فصل بهار سال ۹۵ تعداد روزهای آلوده ۱۴ روز و در سه‌ماهه فصل بهار سال ۹۶ تعداد روزهای آلوده ۱۱ روز بوده است.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *