مقام معظم رهبری، بزرگ‌ترین مدافع و منتقد این نظام است – نمایش محتوا

مقام معظم رهبری، بزرگ‌ترین مدافع و منتقد این نظام است – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
218
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۱۶ ۱۵:۱۴

به گزارش اردکان گویا ؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ضمن تسلیت فرارسیدن چهاردهم خرداد گفت: امام راحل عظیم‌الشأن، بزرگ‌مرد معاصر ماست که به‌حق عصر حاضر را عصر امام نامیدند و ما به داشتن چنین پیشوا و رهبری افتخار می‌کنیم.
وی با گرامیداشت سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ اظهار داشت: پانزدهم خرداد سرآغاز نهضت اسلامی بود و ثمره پانزدهم خرداد ۴۲ به پیروزی انقلاب منجر شد. شهدای عزیزی که در پانزدهم خرداد به شهادت رسیدند سند جنایت رژیم پهلوی و سند استکبارستیزی و عزتمندی ملت ایران بودند.
امام‌جمعه اردکان با اشاره به وجود حجت خداوند بر مردم افزود: رهبری الهی که از اول خلقت شروع‌شده است به سه بخش تقسیم می‌شود. دوره اول متعلق به پیامبران است و بعد از ختم نبوت دوره رهبری امامان شروع‌شده است. بعد از اتمام دوره غیبت صغرا، نائبان عام به‌عنوان حجت اهل‌بیت و خداوند بر مردم هستند و دوره فقها و علما شروع‌شده است.
وی گفت: جامعه در هر دوره‌ای به رهبر نیاز دارد و نمی‌تواند بدون رهبر باشد. جامعه‌ای که ازنظر دینی به رهبر نیاز داشته باشد باید دارای رهبری فقیه، دین‌شناس، اهل تقوا و صیانت از نفس باشد. فقیه جامع‌الشرایط که هوای نفس ندارد با یک واسطه حجت خداوند بر مردم است. اگر زیر بیرق رهبر حق و حجت خدا قرار نگیریم اعمال ما موردقبول واقع نخواهد شد.
حجت‌الاسلام شاکر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مردم ایران درراه ولایت و دفاع از کشور و حرم اهل‌بیت امتحان خود را پس داده‌اند خداوند هم برکاتش را نازل می‌کند و اگر این ملت استقامت بورزد قطعاً به‌جایی می‌رسد که روزی علم و پرچم اسلام در تمام قله‌های دنیا برافراشته شود. این اتفاق افتاده است و اگر کسی دقت کند متوجه می‌شود.
وی گفت: بعضی‌ها می‌گویند که ما هرچه مرگ بر اسرائیل گفتیم و راهپیمایی رفتیم هنوز نابود نشده است. در جواب آن‌ها باید بگوییم که اسرائیل شصت سال پیش با الآن چه فرقی کرده است؟ اسرائیل در جنگ اعراب با شش کشور عربی پیروز شد اما الآن به‌جایی رسیده است که نخست‌وزیر اسرائیل اعلام می‌کند که در سوریه پایگاهی را مورد هدف قرار داده‌ایم که چندین افسر ایرانی در آن بوده‌اند و کشته‌شده‌اند. اسرائیل این‌قدر ذلیل‌شده است که زدن پایگاه در سوریه برایش مهم است. این نشانه ضعف و ذلت است.
امام‌جمعه اردکان در پایان با اشاره به وجود اشکال و ایراد به‌نظام و بعضی از مسئولین و برخی از عملکردها گفت: بزرگ‌ترین مدافع و منتقد این نظام مقام معظم رهبری است. ایشان هم مدافع اصل این نظام هستند و هم در هر جلسه‌ای به برخی از عملکردها انتقاد می‌کنند. ما از اصل این نظام و آرمان‌های آن راضی هستیم و باید راه امام و شهدا را ادامه دهیم.
انتهای پیام/ 

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *