مشکلات معیشتی و کم شدن عاطفه در زندگی ماشینی عامل افزایش حضور افراد سالخورده در سرای سالمندان – نمایش محتوا

مشکلات معیشتی و کم شدن عاطفه در زندگی ماشینی عامل افزایش حضور افراد سالخورده در سرای سالمندان – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
180
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۲۳:۵۷

به گزارش اردکان گویا ؛ امیر ولی عضد زاده، هدف از برپایی مراسم ضیافت افطاری برای سالمندان را ایجاد شورونشاط اجتماعی در بین آن‌ها عنوان کرد و افزود: چنانچه این قشر از جامعه از سلامت روانی خوبی برخوردار باشند، این امر تا حد زیادی بر سلامت جسمی و بهبود مناسبات اجتماعی سالمندان نیز تأثیرگذار است.

وی، سالمندان را گنجینه‌های معنوی و ارزشمند خانواده‌ها دانست و گفت: اگر باورهای دینی را در جامعه، به‌ویژه در کودکان و قشر جوان تقویت کنیم تکریم سالمندان به‌عنوان یک تکلیف شرعی و انسانی نیز تقویت می‌شود. مشکلات معیشتی خانواده‌ها، کوچک شدن خانه‌ها و کم شدن عاطفه و محبت موجب شده است که در زندگی ماشینی امروز شاهد افزایش حضور افراد سالخورده در مراکز نگهداری سالمندان باشیم.

رئیس اداره بهزیستی اردکان تصریح کرد: سالمندی، پدیده‌ای است که در انتظار همه ماست هرکه باشیم و در هر جا که باشیم، هر آنچه که ما امروز برای این عزیزان از خود مایه بگذاریم و هر قدمی که درراه خدمت به این سپید گیسوان برداریم، خدمتی است که به خودکرده‌ایم و صندوق پس‌اندازی برای آتیه نه‌چندان دور و نه‌چندان مطمئن خودمان است.

وی، پرداخت مستمری، کمک‌هزینه درمان، صدور دفترچه بیمه، اعطای لوازم کمک توان‌بخشی، ارائه خدمات پزشکی و پرستاری به سالمندان واجد شرایط در منزل و سالمندانی که به دلیل کهولت سن و ناتوانی درحرکت قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند را ازجمله خدمات بهزیستی برای سالمندان تحت پوشش برشمرد.

عضد زاده در پایان یادآور شد: این مراسم به همت جمعی از خیرین شهرستان برگزارشده است و امیدواریم با استمرار چنین برنامه‌های معنوی، زمینه مشارکت روزافزون خیرین و نیکوکاران فراهم شود.

گفتنی است که سرای سالمندان مجد اردکان در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع با ظرفیت ۷۰ نفر احداث‌شده است و در حال حاضر ۳۵ نفر سالمند در این مرکز سکونت دارند و از خدمات توان‌بخشی استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *