زمینه اشتغال ۱۳۵ مددجوی بهزیستی اردکان فراهم شد – نمایش محتوا

زمینه اشتغال ۱۳۵ مددجوی بهزیستی اردکان فراهم شد – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
155
۰

۱۳۹۷/۰۳/۱ ۱۴:۴۰

به گزارش اردکان گویا؛ «دکتر امیر ولی عضدزاده» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: سال گذشته با هدف اشتغال پایدار و مولد ۱۲۳ نفر برای دریافت وام خوداشتغالی به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شدند.

وی با بیان نقش کارفرمایان در جذب و اشتغال پایا و مولد جامعه هدف از اعطای بسته های تشویقی به کارفرمایان خبر داد و تصریح کرد: در این راستا پارسال چهار کارفرما با جذب ۱۲ مددجو برای دریافت تسهیلات کارفرمایی به مبلغ ۲۲ میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شدند.

عضدزاده در ادامه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و جبران عدم کارایی معلولان را از دیگر راهکارهای بهزیستی برای تشویق کارفرمایان در جذب معلولان و مددجویان عنوان کرد.

این مسئول اضافه کرد که تسهیلات خوداشتغالی در بخش های دامداری، کشاورزی، تولید پوشاک، قالیبافی، خیاطی، گلدوزی،، شیرینی پزی، صنایع دستی، در و پنجره سازی، آرایشگری، خیاطی، خوار و بارفروشی به مددجویان پرداخت می شود.

وی با تمجید از صنعتگران خیری که بدون چشم داشتی نسبت به جذب و به کارگیری معلولان و مددجویان اقدام می کنند، افزود که پارسال کارخانه کاشی ایفا سرام اردکان بدون دریافت هیچ گونه تسهیلاتی، زمینه اشتغال ۱۰۷ نفر را فراهم کرد.

این مقام مسئول، تصریح کرد: همچنین سال ۹۶ از طریق مراکز غیر دولتی زیرنظر بهزیستی هفت نفر در اجرای قانون سه درصد استخدام معلولان جذب بازار کار و تولید شدند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *