تکذیب واگذاری مالکیت قلعه تاریخی خرانق اردکان به عده‌ای خاص – نمایش محتوا

تکذیب واگذاری مالکیت قلعه تاریخی خرانق اردکان به عده‌ای خاص – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
174
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۱ ۱۹:۰۰

به گزارش اردکان گویا؛ «جاوید عیدانی اصل» به دنبال طرح شایعاتی مبنی بر اخذ مالکیت ارگ ارزشمند خرانق توسط عده‌ای خاص در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا، گفت: مالکیت قلعه تاریخی خرانق بر عهده‌ی اهالی منطقه‌ی خرانق اردکان است و هر تصمیمی برای احیاء، مرمت و نگهداری این میراث ارزشمند باید از سوی صاحبان پلاک‌های قلعه اخذ شود.

وی، افزود: ایده‌ی تشکیل شرکت تعاونی صاحبان قلعه که از سوی شورای خرانق در حال پیگیری است، گام اول برای انجام یک مشارکت بزرگ در احیا و حفظ این مجموعه خواهد بود.

عیدانی اصل، تصریح کرد: در نشست با اعضای شورای اسلامی نیز مقرر شد تا در کمترین زمان ممکن کار تشکیل شرکت تعاونی انجام و سهم‌بندی پلاک‌ها بر مبنای دقیق میزان مالکیت هر فرد به عنوان سهام شرکت، تعیین و در اختیار تعاونی قرار گیرد.

سرپرست وسیع ترین بخش کشورمان با اشاره به این که هرگونه مرمت، بهره‌برداری و انتفاع از این مجموعه باید با محوریت مردم منطقه و مشاوره کارشناسان میراث فرهنگی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: پس از تعیین سهام شرکت تعاونی باید با نظر کلیه سهام‌داران در خصوص چگونگی فعالیت و بهره‌برداری از این مجموعه در قالب سرمایه‌گزاری خود شرکا یا مشارکت با سرمایه‌گزاران اقدام شود.

یادآور می‌شود؛ قلعه‌ی خرانق یکی از جلوه‌های ارزشمند توریستی این منطقه است که متاسفانه در سال‌های قبل به دلیل عدم رسیدگی و مرمت‌های غیر اصولی رو به ویرانی رفته است.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *