برگزاری ۷۵ مراسم مذهبی به ۳ زبان مختلف در سال گذشته در قم – نمایش محتوا

برگزاری ۷۵ مراسم مذهبی به ۳ زبان مختلف در سال گذشته در قم – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
201
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۲ ۱۰:۰۰

به گزارش اردکان گویا؛ «کمال ثریا اردکانی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا با اشاره به اینکه اداره امور بین‌الملل آستان مقدس هر روز میزبان ده‌ها نفر از زائران و گردشگران خارجی است، اظهار کرد: برای این افراد برنامه‌های مختلفی از جمله نشست‌های معرفتی، تور حرم‌گردی و مراسم‌های مذهبی درنظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که سال گذشته ۷۵ مراسم مذهبی مختلف به زبان‌های عربی، اردو و آذری در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شده است، خاطرنشان کرد: جمعیت قابل توجهی از مجاوران و زائران حرم مطهر در این مراسم‌ حضور داشته و از برگزاری این مراسم‌ استقبال کرده‌اند.

رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها)، خاطرنشان کرد: بیشتر مراسم‌ مذکور هم‌زمان با مناسبت‌های مذهبی در سالن اجتماعات اداره زائران غیرایرانی واقع در صحن صاحب‌الزمان (عج) و برخی مراسم‌ ویژه چندین هزار نفری نیز در شبستان بزرگ حضرت امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد.

وی از برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف برای زائران و گردشگران خارجی در ماه شعبان یاد کرد و ادامه داد: در این ماه مراسم‌ جشن مختلفی هم‌زمان با میلاد حضرت ابوالفضل (ع)، امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و نیمه شعبان در حرم مطهر برگزار شد.

ثریا اردکانی با اشاره به حضور پرشور عاشقان و ارادتمندان به خاندان اهل‌بیت (ع) در مراسم‌های مذهبی حرم مطهر، یادآور شد: در این مراسم‌، میزبان شخصیت‌های برجسته حوزوی و عالمان دینی  به‌عنوان سخنران هم‌چنین مدیحه‌سرایی مداحان کشورهای مختلف بودیم.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *