برگزاری المپیاد جوانه‌ های هلال‌ احمر در اردکان – نمایش محتوا

برگزاری المپیاد جوانه‌ های هلال‌ احمر در اردکان – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
180
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۳ ۲۲:۰۰

به گزارش اردکان گویا؛ «حامد صدیقی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس، گفت: یکی از گروه‌های سنی که در راستای آموزه‌های بشردوستانه و اصول اهداف هلال‌احمر موردتوجه قرار می‌گیرند، کودکان ۵ تا ۶ سال هستند که در قالب کانون غنچه‌های هلال، فعالیت خود را دنبال می‌کنند.

وی، ادامه داد: کانون غنچه‌های هلال‌احمر، مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌هایی هستند که طی تفاهم‌نامه جمعیت هلال‌احمر یزد بین اداره کل آموزش‌ و پرورش و بهزیستی در سطح استان فعالیت کرده و موارد تعیین‌شده از سوی هلال‌احمر از جمله، آموزش‌های بشر دوستانه و کمک‌های اولیه را به کودکان آموزش می‌دهند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان یزد، هدف از این آموزش‌ها را آشنایی کودکان با بحث‌های امدادی و عملکرد هلال‌احمر دانست و اذعان کرد: در استان یزد بیش از ۱۰۰ مهد غنچه‌های هلال فعالیت می‌کنند که یکسری محتواهای سازنده در عرصه‌های نوع‌دوستی، فعالیت داوطلبانه، خدمت به یکدیگر و احترام متقابل را در قالب لوح فشرده، بازی، موسیقی‌های آموزنده و کتاب‌ نقاشی به کودکان انتقال می‌دهند.

صدیقی، گفت: المپیاد جوانه یکی از بسترهای مناسبی است که می‌توان در قالب آن مواردی ازجمله، شماره تلفن‌های ضروری وامدادی، روند و فعالیت هلال‌احمر، چرایی تشکیل هلال‌احمر و کمک‌های اولیه را به‌صورت متمرکز به کودکان آموزش داد.

وی، تصریح کرد: علاوه بر آن، این المپیاد می‌تواند جوی سازنده، صمیمانه و بانشاط را در کنار فعالیت‌های آموزشی در بین کودکان در مهدکودک‌ها به وجود آورد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان یزد در پایان، خاطرنشان کرد: در سال جاری این المپیاد در سه شهرستان یزد، اردکان و بافق استان یزد برگزار خواهد شد و امیدوارم در سال آینده شاهد برگزاری این المپیاد در سراسر استان باشیم.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *