برخورد با پدیده اعتیاد باید تخصصی باشد/ افزایش ۲.۵ برابری کشفیات مواد مخدر در اردکان – نمایش محتوا

برخورد با پدیده اعتیاد باید تخصصی باشد/ افزایش ۲.۵ برابری کشفیات مواد مخدر در اردکان – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
166
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۲ ۲۰:۳۰

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «مهندس هادی مقیمی» در این نشست مسئله مبارزه با مواد مخدر را موضوعی حساس و قابل‌توجه دانست و گفت: متأسفانه بخش زیادی از جامعه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر این موضوع شده‌اند و با وجود اقدامات متعدد، روش‌های به‌کاررفته برای مهار رشد مصرف در کشور موفقیت چندانی نداشته است.

فرماندار اردکان، تصریح کرد: قدم اول شناسایی گروه‌های هدف و ارزیابی ریشه‌ای از عوامل گرایش به مواد مخدر و سپس برخورد علمی و تخصصی با این پدیده است.

وی با تشریح موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص شهرستان از لحاظ وسعت افزود: با توجه به تعدد ورودی‌های مواد مخدر از استان‌های مجاور و نیز کمبود امکانات و تجهیزات نیروی انتظامی شهرستان، در صورت رفع این موانع، موفقیت دوچندانی در برخورد با پدیده ترانزیت مواد مخدر به دست خواهیم آورد.

مقیمی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌ سازی، بیان داشت: باید طرحی برای حضور و اعمال نقش روحانیون و استفاده از ظرفیت مساجد و پایگاه‌های مذهبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر پیش‌بینی و آماده شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردکان نیز با تشریح اثرات اجتماعی، اقتصادی و… مصرف مواد مخدر، بیان داشت: شهرستان‌های مهریز، اردکان و خاتم بالاترین کشفیات را در این حوزه دارند و باید با تجهیز حوزه مبارزه با مواد مخدر در این مناطق و پوشش دائمی مسیرهای خاکی، راه را بر این تجارت خطرناک بست.

محمد علی ابوالحسنی فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد را مثبت و سازنده ارزیابی و اظهار امیدواری کرد با به‌روزشدن تخصص‌ها و اقدامات علمی، تبعات احتمالی حضور مددجویان در آن‌ها کاهش یابد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیز با اعلام این مطلب که ‘در سال ۹۶، کشفیات مواد مخدر در شهرستان با رشد بیش از ۲.۵ برابر به حدود یک‌تن رسیده است، اظهار داشت: نیروی انتظامی بیش‌ترین هزینه‌های مالی، انسانی و شهدا را در این حوزه داده است.

سرهنگ سید رضا صادقیان، خاطرنشان کرد: باید تجدیدنظر اساسی در حوزه قوانین صورت گرفته و امکانات و تجهیزات نیز با توجه وسعت شهرستان‌ها توزیع شود.

در ادامه این نشست، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بیان داشت: کمیسیون اجتماعی WHO در سال ۱۹۸۹ مواد مخدر را چهارمین تهدید بزرگ دنیا قلم‌داد کرده است.

سید مصطفی کرباسی، اظهار داشت: مواد مخدر چهارمین تجارت پرسود دنیاست و در چند سال گذشته تنوع مواد روان‌گردان جدید به ۷۰۰ نوع رسیده است.

وی اظهار امیدواری کرد با فراهم‌شدن شرایط بازگشت به کار معتادان بهبودیافته از طریق ترغیب کارفرمایان تبعات و مشکلات پس از ترک اعتیاد کاهش یابد.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *