احداث ۴ نیروگاه بزرگ خورشیدی در یزد/ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی پژواک در اردکان راه اندازی شد – نمایش محتوا

احداث ۴ نیروگاه بزرگ خورشیدی در یزد/ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی پژواک در اردکان راه اندازی شد – نمایش محتوا

- in اخبار شهرستان
177
۰

[ad_1]

۱۳۹۷/۰۳/۵ ۱۶:۱۷

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا؛ «محمد حسن صباغ زادگان» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به این‌که مجوز احداث نیروگاه‌های خورشیدی توسط سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) برای تمام ظرفیت‌های متصل به شبکه توزیع (زیر ۷ مگاوات) و شبکه فوق توزیع و انتقال (بالای ۷ مگاوات) صادر می‌شود، افزود: تاکنون ۴ نیروگاه بزرگ خورشیدی در استان با مجموع ظرفیت ۳۳/۵ مگاوات احداث‌شده است.

وی نیروگاه‌های احداث‌شده در استان یزد را نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی نور در اشکذر، ۱۰ مگاواتی پژواک در اردکان، ۱۰ مگاواتی غدیر در مهریز و نیروگاه خورشیدی ۳/۵ مگاوات مکسان در دهشیر ذکر کرد.

مهندس صباغ زادگان با بیان این‌که این نیروگاه‌ها با مشارکت سرمایه‌گذارانی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، یونان احداث‌شده است؛ ابراز امیدواری کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی نیروگاه‌های در حال احداث این ظرفیت تا پایان سال جاری به بیش از ۷۰ مگاوات می‌رسد.

وی همچنین اعتبار پروانه احداث نیروگاه‌های خورشیدی صادره توسط ساتبا به مدت ۶ ماه و غیرقابل‌انتقال ذکر و تصریح کرد: تاکنون حدود ۲۰ سرمایه‌گذار در استان با ظرفیت مجموع بیش از ۲۰۰ مگاوات با سازمان انرژی‌های تجدید پذیر قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله را منعقد کرده‌اند و در مرحله احداث نیروگاه خود می‌باشند.

این مقام مسئول در صنعت برق استان با اشاره به این‌که شرکت‌های برق استانی مسئولیت بررسی فنی و اتصال نیروگاه‌های خورشیدی به شبکه‌های برق را به عهده‌دارند؛ تاکید کرد: روش اجرایی جذب سرمایه‌گذار و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی با همکاری استانداری، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و شرکت برق منطقه‌ای تهیه‌شده و کمیته نظارت و راهبری استان، پیگیر رفع مشکلات و بررسی پیشرفت نیروگاه‌های خورشیدی است.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *